Wyniki rekrutacji do projektu na temat raportów o stanie gminy

Dziękujemy za zgłoszenia oraz zaangażowanie osób, które zachęcały lokalne władze do wzięcia udziału w projekcie “Raport o stanie gminy – kolejny obowiązek czy narzędzie dla mieszkańców i władz”.

Otrzymaliśmy prawie 40 zgłoszeń od gmin, wiele osób dzwoniło i pytało mailowo o szczegóły udziału w projekcie. Pokazuje to, że mimo  niepewności związanej z pandemią, dla wielu urzędów dobre przygotowanie raportu jest ważne. Dużo osób sygnalizowało, że dotarcie do mieszkańców z tym tematem jest wyzwaniem, często nawet w trakcie debaty o raporcie brakuje merytorycznej dyskusji. Dlatego zaproszone gminy zostaną objęte wsparciem w całym  procesie przygotowywania raportu oraz planowania i prowadzenia debaty (więcej o programie tutaj).

Do pilotażu staraliśmy się wybrać różnorodne gminy, tak aby wypracowane standardy mogły być jak najbardziej uniwersalne i służyć także innym gminom.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń decydowaliśmy się przyjąć więcej niż planowaliśmy. Mamy nadzieję, że ten pilotaż pozwoli nam na wypracowanie dobrych praktyk i standardów w przygotowaniu raportów o stanie gminy.

Gminy zaproszone do projektu
GminaTyp gminyWojewództwo
Bydgoszczmiejskakujawsko-pomorskie
Cieszynmiejskaśląskie
Czernichówwiejskamałopolskie
Izabelinwiejskamazowieckie
Lubartówmiejskalubelskie
Miłomłynmiejsko-wiejskawarmińsko-mazurskie
Ostródamiejskawarmińsko-mazurskie
Sitkówka-Nowinywiejskaświętokrzyskie
Świdwinmiejskazachodniopomorskie
Ustkamiejskapomorskie
Wołominmiejsko-wiejskamazowieckie
Zgierzmiejskałódzkie
W projekcie, jako gminy partnerskie, wezmą też udział:
GminaTyp gminyWojewództwo
Iławamiejskawarmińsko-mazurskie
Pawonkówwiejskaśląskie
Piastówmiejskamazowieckie
Sędziejowicewiejskałódzkie

 

Gminy biorące udział w projekcie będą objęte indywidualnym wsparciem mentorskim oraz otrzymają dostęp do szkoleń. Pierwsze szkolenie, ze względu na pandemię, odbędzie się online. Harmonogram pozostałych działań przedstawimy niebawem.

Pozostałe gminy, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, będą miały dostęp do wypracowanych w trakcie spotkań materiałów. Zaprosimy je również na webinaria realizowane w trakcie trwania programu. Lista zgłoszonych gmin w załączniku.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.