Wyniki rekrutacji do projektu na temat raportów o stanie gminy

Dziękujemy za zgłoszenia oraz zaangażowanie osób, które zachęcały lokalne władze do wzięcia udziału w projekcie „Raport o stanie gminy – kolejny obowiązek czy narzędzie dla mieszkańców i władz”.

Otrzymaliśmy prawie 40 zgłoszeń od gmin, wiele osób dzwoniło i pytało mailowo o szczegóły udziału w projekcie. Pokazuje to, że mimo  niepewności związanej z pandemią, dla wielu urzędów dobre przygotowanie raportu jest ważne. Dużo osób sygnalizowało, że dotarcie do mieszkańców z tym tematem jest wyzwaniem, często nawet w trakcie debaty o raporcie brakuje merytorycznej dyskusji. Dlatego zaproszone gminy zostaną objęte wsparciem w całym  procesie przygotowywania raportu oraz planowania i prowadzenia debaty (więcej o programie tutaj).

Do pilotażu staraliśmy się wybrać różnorodne gminy, tak aby wypracowane standardy mogły być jak najbardziej uniwersalne i służyć także innym gminom.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń decydowaliśmy się przyjąć więcej niż planowaliśmy. Mamy nadzieję, że ten pilotaż pozwoli nam na wypracowanie dobrych praktyk i standardów w przygotowaniu raportów o stanie gminy.

Gminy zaproszone do projektu
Gmina Typ gminy Województwo
Bydgoszcz miejska kujawsko-pomorskie
Cieszyn miejska śląskie
Czernichów wiejska małopolskie
Izabelin wiejska mazowieckie
Lubartów miejska lubelskie
Miłomłyn miejsko-wiejska warmińsko-mazurskie
Ostróda miejska warmińsko-mazurskie
Sitkówka-Nowiny wiejska świętokrzyskie
Świdwin miejska zachodniopomorskie
Ustka miejska pomorskie
Wołomin miejsko-wiejska mazowieckie
Zgierz miejska łódzkie
W projekcie, jako gminy partnerskie, wezmą też udział:
Gmina Typ gminy Województwo
Iława miejska warmińsko-mazurskie
Pawonków wiejska śląskie
Piastów miejska mazowieckie
Sędziejowice wiejska łódzkie

 

Gminy biorące udział w projekcie będą objęte indywidualnym wsparciem mentorskim oraz otrzymają dostęp do szkoleń. Pierwsze szkolenie, ze względu na pandemię, odbędzie się online. Harmonogram pozostałych działań przedstawimy niebawem.

Pozostałe gminy, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, będą miały dostęp do wypracowanych w trakcie spotkań materiałów. Zaprosimy je również na webinaria realizowane w trakcie trwania programu. Lista zgłoszonych gmin w załączniku.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *