Wydatki na kampanię – pozostajemy w kontakcie

Zaraz po pierwszej turze wyborów zwróciliśmy się do instytucji i partii związanych z głównymi kandydatami o udostępnienie informacji.

Najbardziej zachęcaliśmy do odpowiedzi sztaby wyborcze. Do obu dzwoniliśmy.

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy odpowiedź ze sztabu kandydata Andrzeja Dudy, którą linkujemy.
Wnioskowaliśmy o:

  • udostępnienie wykazu wszystkich umów, zawartych podczas kampanii wyborczej Przez Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy, związanej z tegorocznymi wyborami Prezydenta RP
  • udostępnienie informacji o wszystkich wydatkach, poniesionych przez Komitet Wyborczy podczas tegorocznej kampanii wyborczej
Odpowiedź:

Szanowni Państwo,

dziękujemy za zainteresowanie i korespondencję.

Uprzejmie informujemy, iż Państwa wniosek jest przedmiotem pracy właściwych komórek organizacyjnych. Jak to zostało Państwu przekazane podczas rozmowy telefonicznej, zakres przedmiotowy Państwa wniosku jest bardzo szeroki i obejmuje znaczną część sprawozdania finansowego, na którego sporządzenie Państwowa Komisja Wyborcza daje Komitetom Wyborczym aż 3 miesiące. Prosimy o zrozumienie i świadomość, iż zawnioskowali Państwo nie o konkretną jednostkową informację ale o setki, jeśli nie tysiące dokumentów finansowych. Praca nad takimi dokumentami winna się charakteryzować szczególną starannością i rzetelnością, z poszanowaniem praw kontrahentów, osób trzeci, zwłaszcza ich prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

Zgodnie z deklaracjami, Państwa wniosek zostanie rozpatrzony priorytetowo, w najszybszym możliwym terminie. Zakładamy, iż jest to kwestia kilku dni.

Z poważaniem

Krzysztof Sobolewski
Pełnomocnik Komitetu Wyborczego
Kandydata na Prezydenta RP
Andrzeja Dudy

Informacja o zadanym pytaniu znajduje się tutaj, punkt V.

CgHsnHF

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *