Sprawdź jak działa twój urząd i spraw, by stał się wygodny

Żeby wyrobić prawo jazdy musisz wziąć wolny dzień w pracy? Chcesz umówić się na spotkanie z burmistrzem przez telefon? W Twoim urzędzie nie ma gdzie przewinąć dziecka? Zastanawiasz się czy potrzebny formularz znajdziesz na stronie internetowej urzędu? Chcesz się dowiedzieć, jak twój urząd prezentuje się na tle innych?

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym zadaniu w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór Fundacji im. Stefana Batorego.

Większości z nas wizyta w urzędzie kojarzy się z długą kolejką, wypełnianiem skomplikowanych druków i ze zmęczeniem. Nie musi tak być! Urzędy mogą być dostosowane do potrzeb mieszkańców: otwarte dłużej, wyposażone w podjazdy dla wózków i przewijak dla dzieci, a urzędnicy mogą chętnie udzielać pomocy. Sprawdź jak działa twój urząd i spraw, by stał się wygodny!
Dołącz do akcji Masz Głos, Masz Wybór!
Do działania zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi i urzędnikami.
Waszym zadaniem będzie sprawdzenie, jak działa Urząd Gminy i doradzenie urzędnikom co zrobić, aby dostosować go do potrzeb mieszkańców. Termin realizacji zadania to 30 listopada 2012 roku.

Żeby dowiedzieć się, co warto zmienić w urzędzie, należy najpierw opisać obecną sytuację. W zebraniu informacji pomoże wam Karta Pytań, która składa się z 4 części. Część pierwsza, obowiązkowa zawiera 6 pytań, które – naszym zdaniem – dotyczą niezbędnego minimum, jeśli chodzi o dostosowanie urzędu do potrzeb mieszkańców. O zebranie odpowiedzi na te pytania i zaznaczenie odpowiedzi (tak/nie) w formularzu prosimy wszystkich uczestników. Pozwoli nam to stworzyć ranking urzędów i wytypować te działające na piątkę. Z pozostałych trzech części tematycznych (budynek urzędu i otoczenie; obsługa w budynku urzędu; obsługa internetowa) możecie dowolnie wybrać interesujące was obszary. Odpowiedzi na pytania z części tematycznych nie będą zaznaczane w formularzu.

Zebrane wnioski trzeba będzie przedstawić kompetentnym urzędnikom i przekonać ich do wprowadzenia zmian.

Więcej informacji udziela:

Olga Skarżyńska
Fundacja im. Stefana Batorego
e-mail: oskarzynska@batory.org.pl
telefon: 22 536 02 62

Więcej o akcji na: www.maszglos.pl, http://www.maszglos.pl/2012/09/zapraszamy-do-jesiennego-zadania-urzad-na-piatke/

DOŁĄCZ DO AKCJI

WIĘCEJ O ZADANIU

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *