Nowa strona, nowi My!

Z drżeniem serca i pełni emocji otwieramy naszą nową stronę internetową www.siecobywatelska.pl. Mamy nadzieję, że pomoże nam ona skutecznie zachęcać Was do włączania się w realizację naszej misji. Od wielu miesięcy myślimy, jak można działać wspólnie. Bo bez Was zmiana rządzenia się nie dokona.

Zaglądając na stronę, zobaczycie wiele nowych rzeczy. Oprócz tradycyjnego przedstawiania tego, co robimy, postawiliśmy na stworzenie Wam możliwości włączania się – zależnie od tego czy macie 5 czy 15 minut dziennie, 2 godziny czy jeszcze więcej czasu, możecie działać z nami na różne sposoby. Stworzyliśmy też możliwość finansowego wspierania idei jawności. Podpowiadamy Wam, jak pozostawać w stałym kontakcie, a poprzez system otwartych komentarzy, ułatwiamy dyskusję również tym osobom, które nie korzystają z mediów społecznościowych.

Praca nad zmianą strony trwała bardzo długo i związana była nie tylko ze zmianą grafiki, oprogramowania i sposobu organizacji treści. To wyraz naszego całkowicie nowego podejścia do rzeczywistości politycznej – wzmacniamy naszą niezależność od zewnętrznych instytucji oraz oddajemy się Wam do dyspozycji. To Wy jesteście naszą racją bycia. Jednym słowem chcemy mieć czas dla Was i słuchać, co jest potrzebne. Przez najbliższe dwa lub trzy lata będziemy musieli mocno pracować, aby zrealizować te założenia.

W rozważaniach, jak to wszystko zrobić, pomagał nam na początku Michał Henzler, któremu bardzo za to dziękujemy. Mieliśmy też wielkie szczęście trafić na świetną firmę – Multiversal – która cierpliwie, profesjonalnie i bardzo taktownie pracowała z nami nad jak najlepszymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Dziękujemy za to Małgorzacie Żółkiewskiej i Przemkowi Ostaszewskiemu. Możemy ich z czystym sumieniem polecać każdemu. Niezwykle cenna była też pomoc fotografów – wolontariuszy, którzy pomogli nam pokazać Wam twarze części osób niezwykle zaangażowanych we wprowadzanie jawności i otwartości do kultury politycznej. Serdeczne podziękowania w tej sprawie należą się: Marcinowi Bójko, Piotrowi Skubiszowi i Pawłowi Wójcikowi. Dziękujemy też Martynie Bójko, która pracowicie całą stronę przeniosła do nowego mechanizmu wykonując katorżniczą pracę.

Liczymy, że strona Wam się spodoba, ale jesteśmy też otwarci na informację zwrotną, jak ją ulepszać. W ramach naszych możliwości będziemy wprowadzać poprawki.

Korzystajcie, działajcie, wspierajcie!

Ludzie Sieci Watchdog

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

  1. Monika

    Piękna strona! Niech przyniesie odpowiednie skutki :)))

  2. Ewelina

    Niech prawo będzie z Wami! 😉

  3. Juggernaut

    Szacunek! Strona jest czytelna, nowoczesna i profesjonalna!

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *