Do jakiego kręgu kulturowego należy Polska?

Kultura polityczna to jeden z najsłabszych punktów polskiej transformacji. Małe grzeszki latami uchodzą politykom, urzędnikom, społecznikom. Potem nagle pojawia się skandal, ktoś zostaje przykładnie ukarany, komuś innemu się upiecze. Ale każdą jakościową zmianę trzeba wypracowywać z mozołem.

 

1833329391_f9cb751ff4_b_j5lw

 

Dlaczego tak jest? Czy zależy to od jakości ludzi czy jakości otoczenia w jakim działają? Nieoczekiwanie odpowiedzi na to pytanie dostarczyła nam była Minister Infrastruktury i Rozwoju – Elżbieta Bieńkowska, a obecna komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MSP.

W lipcu 2014 roku zapytaliśmy Panią Minister o jej kalendarz lub informację na temat odbytych spotkań, ich dat i uczestników. Nie dostaliśmy tej informacji, a w zeszłym tygodniu (4 grudnia) Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że winna być udostępniona. Prawie pół roku czekania, koszty nasze i koszty podatnika.

1300 kilometrów na zachód. Bruksela. Zapytanie wysłaliśmy 9 grudnia 2014 roku, a odpowiedź dostaliśmy następnego dnia. Brzmiała ona: Kalendarz Minister Bieńkowskiej jest publikowany w każdy piątek na kolejny tydzień, na podanej stronie internetowej: http://europa.eu/rapid/press-release_CLDR-14-2404_en.htm

Powiało Europą….

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *