Bez nich nie byłoby naszej kampanii

Czyjaś pasja i chęć tworzenie to najlepsze, co może spotkać organizację społeczną. Nasza ostatnia kampania – „Ciągniemy władzę za język” – to wynik pasji Agaty Chęcińskiej, która przyszła do nas ze wstępnym pomysłem na piosenkę oraz systematyczna praca Arety Wasilewskiej-Gregorowicz, która narysowała wszystkie przygotowane przez nas historie. Ale pomagały nie tylko one.

 

Agata Chęcińska śpiewa, bo lubi. Zawodowo bowiem jest ….doktorką fizyki teoretycznej. Pracuje przy realizacji międzynarodowych projektów naukowych. Natomiast muzyka to jej pasja. Tańczy, śpiewa i wciąż szuka dróg osobistego rozwoju. To te pasje przyprowadziły ją do nas. Już wcześniej pomogła nam przy składaniu filmu. A we wrześniu 2016 roku napisała maila, że ma pomysł na piosenkę. Od tej piosenki rozpoczął się cykl spotkań i konsultacji dotyczących całej kampanii. Na te spotkania Agata zapraszała swoich przyjaciół, m.in. Karola Jałochowskiego, jako konsultantów. W nasze prace włączył się także Marcin Talarek. Pod koniec listopada Agata zorganizowała profesjonalne nagranie swojej piosenki, Włączył się też Maciej Jabłoński, który udzielił swojego głosu jako lektor. I już w grudniu mieliśmy świetny, gotowy produkt. Teraz my musieliśmy zacząć działać.

Rozpoczęliśmy zatem pracę nad przygotowaniem historii opisujących nasze zmagania z różnymi instytucjami o jawność. Pomyśleliśmy, że warto byłoby je zilustrować rysunkami. A w zasadzie to było odwrotnie. Najpierw powstał pomysł na rysunki, które w zabawny sposób przedstawiałyby to, z czy się na co dzień zmagamy. I tutaj nieocenioną pomocą był Maciej Bójko, który jest autorem pomysłów na sporą część rysunków. Pomysły Maćka po mistrzowsku realizowała Areta Wasilewska-Gregorowicz. Już wcześniej rysowała dla nas okazjonalnie kartki świąteczne i obrazki na różne okazje. Ale teraz regularnie poświęcała czas na pracę z nami. Oczywiście robiła to społecznie i oczywiście mogliśmy na nią liczyć, gdyż jest jedną z osób, które zakładały naszą organizację.

Areta rysowała, jej syn Cypis wspierał ją w tym graficznie (dziękujemy!), a my opisywaliśmy nasze perturbacje z urzędami, politykami, partiami, itd.  

Nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednej Agacie – Agacie Byrskiej, która dołączyła do nas na ostatniej prostej kampanii i zmontowała nasze filmiki z politykami zachęcającymi do zadawania pytań. Jeden filmik już widzieliście, kolejny pojawi się wkrótce. To nie była łatwa praca i tym bardziej ją doceniamy.

Dziękujemy Wam wszystkim za Wasze świetne pomysły, za gotowość do ich realizacji, za poświęcony nam czas.

Więcej utworów Agaty Chęcińskiej (Agata May) https://www.youtube.com/channel/UCZNVECAjz8dS7iTZA6DIzsg

Więcej rysunków Arety Wasilewskiej-Gregorowicz

https://www.facebook.com/2plus4plus/?pnref=story

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *