Baza polskich projektów strażniczych

W ramach projektu Mocna Straż została stworzona baza projektów strażniczych realizowanych przez polskie organizacje pozarządowe.

W bazie znajdują się informacje o ponad 250 projektach strażniczych prowadzonych od 2004 roku w Polsce.

Baza jest narzędziem do zapoznania się z projektami, które otrzymały dofinansowanie na realizację projektów strażniczych w Polsce. Zawiera dane teleadresowe organizacji pozarządowych realizujących projekty, nazwę i krótki opis projektu wraz ze stroną internetową, linkami do strony, narzędzia i raportu oraz rok, wysokość oraz źródło otrzymania dotacji.

Dane zawarte w bazie można przeszukiwać głównie pod kątem:

  • nazwy projektu,
  • nazwy organizacji,
  • donorów,
  • województwa w którym działa dana organizacja,
  • kategorii tematycznych,
  • wyszukiwarki, w której można wpisać słowa klucz lub rok otrzymania dotacji.

Kluczem identyfikowania projektów było źródło finansowania – przyznany grant na konkretny projekt. Znalazły się w niej projekty, które otrzymały dofinansowanie ze zidentyfikowanych źródeł publicznych i prywatnych. W związku z kryterium przyznania grantu – baza nie obejmuje projektów, na które został złożony wniosek, ale nie otrzymały dofinansowania. Nie zawiera również inicjatyw i działań, które nie otrzymały zewnętrznego finansowania i były realizowane własnym sumptem. Idąc dalej, nie obejmuje również działań prowadzonych przez grupy nieformalne i pojedynczych obywateli.

Zapraszamy do współtworzenia i uzupełniania bazy!

Bo kto lepiej wie, co się dzieje w organizacjach strażniczych niż same watchdogi?!

Piszcie do nas, kiedy zauważycie, że w bazie brakuje informacji o danej organizacji albo projekcie. Informujcie inne watchdogi o tym, co nowego wydarzyło się w Waszej strażniczej działalności. Niech ta baza będzie naszym forum wymiany doświadczeń, które będziemy razem na bieżąco uaktualniać.

Kontakt:

Joanna Gucman

joanna.gucmana@siecobywatelska.pl, redakcja@watchdogportal.pl

22 844 73 55

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *