Każde wybory angażują emocje, ponieważ wiążą się ze zmianą. I nie chodzi tylko o oczywistą zmianę w fotelu burmistrza czy radnego. Ta zmiana zatacza dużo szersze kręgi – dotyka wszystkich osób angażujących się w politykę, ludzi, których los zależy od decyzji polityków czy po prostu samych wyborców, którzy poczują skutki swoich wyborów w przyszłości.
Jak mawiają niektórzy, „wszystko jest polityką”. A jednak wiele osób myśli zupełnie inaczej. Kto ma rację? O tym będziemy rozmawiać podczas debaty w Lubartowie, w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Cicha 6. Odbędzie się ona 26 kwietnia o 18.00. Zapraszają Fundacja Miasto Obywatelskie Lubartów i Sieć Obywatelska Watchdog Polska.
Udział wezmą:
dr Mikołaj Cześnik ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Specjalizuje się w analizowaniu czynników, które wpływają na wyborców oraz na wynik wyborczy.
Krzysztof Jakubowski z Fundacji Wolności, prężnie działającej lubelskiej organizacji, która sprawdza działanie władzy, proponuje rozwiązania problemów i nagłaśnia nieprawidłowości. Takie działania pozwalają na ocenienie polityków i prowadzonej polityki.
Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61 prowadzącego serwis o politykach MamPrawoWiedziec.pl, które lokalna odmianę – prowadzoną przez Miasto Obywatelskie – znają także lubartowiacy i lubartowianki. Dzięki tym działaniom wyborcy mają możliwość podjąć swoją decyzję, dysponując pogłębioną i opartą na faktach wiedzą.
Debatę poprowadzi Anna Gmiterek-Zabłocka, dziennikarka/reporterka z Lublina. Autorka programu TOK FM “Twój problem, moja sprawa” .
Na debatę zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby – polityków, aktywistów, wyborców, wahających się wyborców. Jednym słowem każdego, komu leży na sercu dobro Lubartowa.
Debata odbędzie się w ramach Objazdowego Klubu Dyskusyjnego finansowanego z National Endownment for Democracy. Jest to pomysł na rozmowy o Polsce, które wychodzą od społeczności i liderów działających w różnych miejscach w Polsce.
Pomysł na powstanie Klubu wziął się z inicjatywy Instytutu Spraw Publicznych z Polski i Political Capital Institute z Węgier. Partnerami są Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Autonomia i Fundacja Soclab.
Komentarze