Nie złość się na darmo!

Ciężko Wam czasem powstrzymać emocje pod wpływem wieści dochodzących ze świata polityki? Macie ochotę w coś kopnąć? Czymś rzucić? W coś uderzyć? A może dławicie złość w sobie i psujecie sobie zdrowie? Mamy dla Was alternatywę. Nic tak nie pomaga, jak działanie. Wtedy, zamiast bezproduktywnej i niszczącej złości, pojawia się nadzieja i zaczyna się dziać dobrze. No, ok… czasem trzeba na to trochę poczekać, ale wizja zmiany trzyma nas w formie.

Dla każdego, kto siedzi w domu i jest wystawiony na zalew wiadomości z mediów społecznościowych, telewizji czy prasy, ostatni rok był pod tym względem wyjątkowo wybuchowy. Jakby koronawirusa było mało, mieliśmy jeszcze wybory w pandemii i mnóstwo turbulencji w naszym codziennym życiu. A tymczasem rządzący się nie zmienili. Owszem, wielu z nich ciężko pracowało. Owszem, mają wyjątkowo trudną sytuację do opanowania. Ale przy okazji dali i nam popalić. Zamykanie lasów, stawianie się ponad zasadami sanitarnymi, mandaty za korzystanie z praw i wolności, decyzje podejmowane w ostatniej chwili, szastanie publicznymi pieniędzmi i mnóstwo zamieszania przy wyborach, Trybunale Konstytucyjnym czy urzędzie Rzecznika Praw Obywatelskich – to wielu z nas wkurzało. 

A my mówimy – nie złość się na darmo! Przyłącz się do Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, przekaż nam 1%, zrobimy co trzeba. Co chcemy przez to powiedzieć? W zeszłym roku pilnowaliśmy, by politycy tłumaczyli się ze swoich decyzji, śledziliśmy, co robią z pieniędzmi, walczyliśmy z nieprawidłowościami przy wyborach i – wspólnie z wieloma organizacjami społecznymi – staraliśmy się, by na urząd RPO została wybrana osoba niezależna od partii politycznych. Zadawaliśmy pytania, wielokrotnie wchodziliśmy na drogę sądową i ujawnialiśmy to, co oni starali się ukryć.  Nie były to zadania łatwe, ani też zadania na rok. Robimy to już niemal 20 lat, niezależnie od tego, kto sprawuje w Polsce władzę i będziemy robić kolejnych 20, jeśli rządzący nie będą przestrzegać naszych praw i trwać w kulturze tajemnicy. Dbamy nie tylko o to, by społeczeństwo nie dało sobą manipulować, ale też o to, by władza czuła odpowiedzialność. Dziś wszyscy patrzymy na upadek standardów rządzenia. Covid-19 stał się usprawiedliwieniem wszystkiego. Dziś jeszcze bardziej niż zazwyczaj nie wolno odpuszczać. 

Jako organizacja kontrolująca rządzących stawiamy na niezależne finansowanie. Tylko dzięki niemu możemy dalej działać, dlatego mamy dla Ciebie propozycję, nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%, a  my zrobimy co trzeba.

Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS 0000181348 w rozliczeniu podatkowym za rok 2020.

Więcej informacji o tym, jak przekazać nam 1% podatku, znajdziesz na stronie www.siecobywatelska.pl/1-procent Tam również przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najważniejszych działań podjętych przez nas w ubiegłym roku, a w naszym BIP sprawdzisz, na co wydaliśmy pieniądze przekazane nam przez podatniczki i podatników w ubiegłych latach.

W imieniu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska dziękujemy Ci za Twoje zaufanie i każdą przekazaną złotówkę.

Zarząd Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

Szymon Osowski

Katarzyna Batko-Tołuć

Marzena Błaszczyk

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *