Uczestniczki i uczestnicy szkoleń

W czasie naszej działalności prowadziliśmy szkolenia na wiele sposobów. Naszym flagowym programem jest Szkoła Inicjatyw Strażniczych. To cykl szkoleń dla niezależnych aktywistek i aktywistów działających lokalnie i gotowych spełniać standardy etyczne watchdogów.

Inną formą szkoleń jest (Bez)Nadzieja małej i dużej gminy. To z kolei kurs internetowy dla każdej osoby zainteresowanej lokalną polityką i jakością lokalnego rządzenia.

We wcześniejszych latach prowadziliśmy szkolenia przygotowujące aktywistów lokalnych do prowadzenia monitoringu funduszu korkowego, finansowania sportu czy działania spółek lokalnych.

Inne szkolenia prowadziliśmy dla organizacji strażniczych, wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Był to kurs stacjonarno-internetowy “Na straży”.

Jednak najwięcej osób skorzystało z naszych szkoleń i spotkań w całej Polsce, których przez kilkanaście lat przeprowadziliśmy około 300. Były to szkolenia i spotkania o prawie do informacji, narzędziach dla mieszkańców do działania, funduszu sołeckim, ale też korzystaniu z prawa. Uczestniczyło w nich około 6 tysięcy osób.

Pandemia COVIID-19 zmieniła formę prowadzonych przez nas szkoleń. Od 2020 roku przeważają webinaria i live’y, z których skorzystały kolejne osoby.

 

Uczestniczki i uczestnicy Szkoły Inicjatyw Strażniczych

Wyślij wiadomość